Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jason Momoa jako pierwszy Wiedźmin?

Netflix przymierza się do realizacji „The Witcher: Blood Origin”, który przedstawi wydarzenia z Koniunkcji Sfer oraz pochodzenie i losy pierwszego Wiedźmina. Do tej właśnie roli jest podobno brany pod uwagę Momoa („Aquaman, „Frontier”, „Gra o tron”).

Z nieoficjalnych medialnych pogłosek wynika, że Netflix ma zamiar obsadzić w „The Witcher: Blood Origin” głównej roli Jasona Momoę. Gwiazda „Gry o tron” i „Aquamana” miałaby sportretować pierwszego w historii Wiedźmina, zabójcę potworów. Są to informacje, które znalazły potwierdzenie m.in. we wpisie w dzienniku castingowym, gdzie znalazło się nazwisko aktora branego pod uwagę do głównej roli.

O serialu „The Witcher: Blood Origin”:

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Jego producentami wykonawczymi będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi. Zdjęcia do „The Witcher: Blood Origin” odbędą się w Wielkiej Brytanii.