Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jerome Flynn dołącza do Mrocznej Wieży

Jerome Flynn, aktor znany przede wszystkim z “Gry o tron”, oznajmił, że dołącza do obsady szykowanego serialu na bazie “Mrocznej Wieży” Stephena Kinga.

Produkcję zrealizuje Glen Mazzara (“The Walking Dead”, “Hancock 2”) dla Amazonu i nie będzie ona miała zbyt wiele wspólnego z nakręconym niedawno filmem.

Sam Strike (“Nightflyers”, “Leatherface”) ma wcielić się w serialu w Rolanda, Jasper Pääkkönen (“Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, “Wikingowie”) z kolei Człowieka w Czerni, zaś rola Flynna nie została jeszcze zdradzona.

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży – centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake`a.