Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Joe Hill widział pilota Locke and Key

„Locke and Key” może być najlepszym komiksem, jaki IDW kiedykolwiek wydało. Graficzny horror, do którego ilustracje wykonał niesamowity Gabriel Rodriguez, pochodzi od Joe Hilla i może go uczynić jeszcze większą gwiazdą niż dotychczas był. Początkowo prawa do adaptacji wykupiła Fox, ale potem przejęła je stacja Hulu. A sam Hill miał już okazję obejrzeć odcinek pilotażowy, o czym poinformował fanów na swoim Twitterze. Był zdecydowanie zadowolony z tego, co zrobił reżyser, Andy Muschietti.

 

Odcinek pilotażowy „The Locke & Key” jest z***ie dobry… i bardzo zabawny. Nie mogę uwierzyć, że jestem tak blisko tak dobrego show. Andy Muschietti wyciągnął z tego wszystko. Nie mogę powiedzieć więcej, ale cieszę się, że mogłem rzec aż tyle. – zdradza Hill.

„The Locke & Key” to historia trójki rodzeństwa, które po makabrycznym morderstwie ich ojca, przeprowadza się do ich rodzinnego domu w stanie Maine wraz z matką Niną. Dom posiada magiczne klucze, które dają im szeroki zakres mocy i umiejętności. Nie wiedzą jednak, że na klucze te poluje podstępny demon i nic nie powstrzyma go przed tym, aby je zdobyć.