Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jon Favreau gości na planie The Mandalorian twórców MCU

Na Twitterze pojawiło się wspólne zdjęcie braci Russo, Peytona Reeda, Taiki Waititiego i Jon Favreau. Fotografia wywołała wiele emocji wśród fanów, bo pochodzi z planu „The Mandalorian” – pierwszej aktorskiej serialowej produkcji ze świata „Gwiezdnych Wojen”.

Głównym bohaterem “The Mandalorian” będzie mandaloriański rewolwerowiec, który pochodzi z tej samej planety co Boba Fett. Porusza się i działa na obrzeżach galaktyki, z dala od wzroku stróżów prawa Nowej Republiki. Podobno ma być to bohater w stylu łowcy nagród pokroju Jango czy Boba Fetta. Akcja serii osadzona będzie po wydarzeniach przedstawionych w “Powrocie Jedi”. Gwiazdami obsady są Pedro Pascal i Gina Carano.

Lucas Film potwierdził, że oprócz Taiki Waititiego i Dave’a Filloniego za kamerą serii staną Bryce Dallas Howard („Jurassic World”), Deborah Chow („Zagubieni w kosmosie”, „Iron Fist”, „Jessica Jones”), Rick Famuyiwa („Dope”). Całość nadzorował będzie natomiast Jon Favreau – filmowiec pełni rolę scenarzysty i producenta wykonawczego serialu.

Budżet 1. sezonu „The Mandalorian” wyniesie 100 milionów dolarów, co daje 10 mln na każdy odcinek. Projekt powstaje z przeznaczeniem na platformę streamingową Disney+, która rusza w 2019 roku.