Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Jon Snow zostanie Białym Wędrowcem?!

Jak podają szwedzkie media, w serwisie Konungariket opublikowano (skradzione z serwerów HBO) scenariusze dwóch pierwszych odcinków ostatniego sezonu “Gry o tron”, zdradzających przebieg przygotowań wojsk Północy i to, że Jon Snow nie dotrwa do właściwej bitwy o Winterfell, ponieważ zostanie zabity przez jednego z Innych, gdy będzie starał się obronić ludzi uciekających z Karhold i Ostatniego Domostwa.

Jednak to nie koniec żywota Króla Północy. Podobno Ogar i Cebulowy Rycerz będą początkowo próbować zabrać ciało syna Rhaegara do siedziby Starków, gdzie czerwona kapłanka być może mogłaby ponownie go wskrzesić, ale cała sytuacja wymknie im się spod kontroli. Jon zostaje przywrócony do “nieżycia” przez Nocnego Króla, choć didaskalia na ostatnich kartach zdają się sugerować, że przemiana nie będzie pełna, jak w przypadku Benjena Starka.

W scenariuszach znalazło się także miejsce na wjazd armii Dany oraz przybycie Dzikich i Nocnej Straży do Winterfell czy lądowanie Złotej Kompanii w pobliżu Królewskiej Przystani, czyli zdarzeń, które były raczej oczywiste.

Obecnie portal Konungariket został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy. Scenariusze opublikowano w języku angielskim i wciąż krążą po Internecie, mimo usilnych działań stacji i próby zatuszowania zeszłotygodniowego włamania na ich serwery.