Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kajko i Kokosz przenoszą się z papieru na ekran!

Premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji w serwisie Netflix, opartej na kultowym komiksie Janusza Christy już 28 lutego 2021 roku!

 O serialu:

„Kajko i Kokosz” to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Podstawowe informacje:

Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau

Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki. Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation.

Projekty postaci: Sławomir Kiełbus. Produkcja: EGoFILM.

Scenariusz powstał na podstawie serii komiksów „Kajko i Kokosz” Janusza Christy.

Premiera będzie miała miejsce 28 lutego 2021 roku.