Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kaznodzieja: Arseface z oficjalnym zdjęciem

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie kolejnego bohatera serialu „Preacher”. Ian Colletti jako Gębodupy.

„Preacher” to wspólny projekt Setha Rogena i Evana Goldberga, będący ekranizacją komiksu „Kaznodzieja” autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillon’a. Pierwszy sezon na początek będzie się składał z 10 odcinków. Twórcy mają nadzieję, że będzie kontynuowany przez kolejne lata. Serial powstaje dla stacji AMC, a premiera już 22 maja!

W tytułowej roli Jesse’a Custera wystąpi Dominic Cooper. Na ekranie obok niego pojawią się także m. in.: Ruth Negga (Tulip), Joseph Gligun (Cassidy), W. Earl Brown, Tom Brooke oraz Ian Colletti jako Gębodupy (Arseface). Jak twórcy zdecydowali się przedstawić jego postać w serialu? Oficjalne zdjęcie poniżej!

preacher arseface ian colletti 600x600

 

Preacher assace

Przypomnijmy, że komiks „Kaznodzieja”, wydawany w Polsce przez wydawnictwo Egmont, opowiada historię byłego kaznodziei i alkoholika Jessego Custera. Mężczyzna od dłuższego czasu stara się odnaleźć Boga, który uciekł z niebios i ukrywa się na Ziemi. Ze względu na swoją drastyczność jak i tematykę „Kaznodzieja” do dziś wzbudza spore kontrowersje. Mimo to jest uznawany za jeden z najlepszych komiksów ostatnich kilkunastu lat.

Jesse Custer (Dominic Cooper), proboszcz mieszkający w małym miasteczku w Teksasie, który gdzieś zatracił swoją wiarę… o ile kiedykolwiek ją miał. Jesse miał ciężkie życie, a uczynił je jeszcze gorszym, nie stroni też od alkoholu. Kiedy supermoce biorą go w swoje posiadanie dając mu możliwość głoszenia „Słowa Bożego” ( i dodatkowo pozwalając na wymuszanie od innych posłuszeństwa), Jesse podejmuje pewne wyzwanie… Jakie? Serial będzie odpowiedzią.

Kolejnym bohaterem „Kaznodziei” jest Cassidy (Joseph Gligun), irlandzki facet, kochający przygodę, szybkie życie i ostrą zabawę, wiecznie łaknie krwi. Dosłownie. Bo jest wampirem. Oczywiście on i Jesse zostaną najlepszymi przyjaciółmi i podejmą wspólną wędrówkę.

Tulip (Ruth Negga) to dawna dziewczyna Jessego, która powraca do jego życia. Kiedy wprowadza się do miasteczka, gdzie mieszkańcy żyją zgodnie z przykazaniami kościoła, Tulip kontynuuje przestępcze życie, które kiedyś rozpoczęła z Jessem.

Premiera serialu już 22 maja!