Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kiedy możemy spodziewać się premiery serialu Władca Pierścieni?


Kiedy Amazon ogłosił oficjalnie, że stworzy serial rozgrywający się w uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena wszyscy fani „Władcy Pierścieni” z niecierpliwością wyczekują kolejnych informacji na temat projektu. Teraz poznaliśmy (być może) datę premiery serialu!

Wieści te pochodzą od Jennifer Salke, prezes Amazon Studios, która w jednym z ostatnich wywiadów wspomniała, że produkcja serialu rozpocznie się w najbliższych 2 latach. Z tego wynika, że premierowy odcinek będzie nam dane obejrzeć nie wcześniej niż w 2021 roku. Część twórców z Amazonu utrzymuje jednak, że projekt uda się zrealizować szybciej – tak by premiera miała miejsce jeszcze w 2020 roku. Studio dodatkowo zapewniło, że serial nie będzie nową wersją historii ukazanej w kinowych filmach, ale jednocześnie nie będzie też zupełnie nową opowieścią. Możliwe więc, ze potwierdzą się wcześniejsze pogłoski o młodym Aragornie jako głównym bohaterze serialu.

Z dalszych słów Salke możemy wywnioskować, że Amazon bardzo chce pozyskać Petera Jacksona do swojego serialu. Studio prowadzi rozmowy z reżyserem, jednak nie wiadomo czy Jackson zdecyduje się nawiązać współpracę z Amazonem.