Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kim jest nowy antagonista Jessiki Jones?

W trzecim sezonie „Jessiki Jones” na scenę wchodzi kolejny nieprzeciętny antagonista, Gregory Salinger. Ale kim tak właściwie jest postać grana przez Jeremy’ego Bobba?

Dla fanów komiksów Marvela być może nie będzie wielką tajemnicą, że Salinger jest drugą osobą, która przywdziała płaszcza Foolkillera – swego rodzaju najemnika, zabijającego tych, których uważa za zbyt mocno przywiązanych do rzeczy materialnych i pozbawionych „misji”. Ostatecznie przyłączył się do grupy Deadpoola o wdzięcznej nazwie Mercs for Money.

Salinger to niezwykle inteligentny psychopata, pasjonujący się fotografowaniem swoich ofiar w ostatnich chwilach przed śmiercią. Sama postać różni się od komiksowego pierwowzoru w kilku miejscach, szczególnie tych powierzchownych, ale mimo wszystko ma podobne poglądy i motywacje.

Główny konflikt w serialu pojawi się na linii Salinger – Jones, mimo że w tym sezonie wystąpią także inne znane z komiksów sylwetki, choćby Erik Golden alias Mind-Wave (Benjamin Walker), które będą wspomagać najpierwsze postacie.

W nowym sezonie wystąpią Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, Benjamin Walker, Sarita Choudhury, Jeremy Bobb, Tiffany Mack, Carrie-Anne Moss, Rebecca De Mornay czy John Ventimiglia.

Wszystkie sezony „Jessiki Jones” dostępne są na platformie Netflix. Trzecia seria będzie ostatnią.


Źródło: comicbook.com