Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kirke zawita na mały ekran

Rick Jaffa i Amanda Silver („Jurassic World”) przygotują, na zlecenie HBO Max, scenariusz serialu „Circe”.

Stacja złożyła zamówienie na pierwszy, 8-odcinkowy sezon. Serial powstanie w oparciu o powieść Madeline Miller, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Kirke” nakładem wydawnictwa Albatros:

Epicka opowieść oparta na motywach mitologicznych, autorstwa zdobywczyni nagrody Orange.

W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka… Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.

Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.