Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Klasyczne odcinki Doctor Who dostępne on-line!

„Doctor Who” powraca! Ale w trochę innej wersji niż znacie. Każdy odcinek klasycznej serii „Doctor Who”, oryginalnej wersji brytyjskiego serialu science-fiction, będzie dostępny na BritBox, nowym serwisie strumieniowym BBC i ITV.

To dosyć nowy serwis, ale już można na nim znaleźć inne brytyjskie produkcje, takie jak „Blackadder” czy „Emmerdale”. Dołączy do nich tzw. „Classic Who”. W tzw. New Who, kręconej od 2005 roku, w głównego bohatera wcielał się m.in. Christopher Eccleston, David Tennant i Matt Smith.Obecnie w TARDIS rządzi Peter Capaldi.

W tej oryginalnej serii, kręconej w latach 1963-1989, to William Hartnell grał Doktora, a następnie Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy oraz Paul McGann wcielali się w tę rolę. Na BritBox ma być dostępnych 550 odcinków, choć docelowo mogłoby być ich więcej, jednak nie do wszystkich uzyskano prawa.

To będzie najbardziej wszechstronna oferta Classic Who. – mówi szef BritBox, Soumya Sriraman. – Te odcinki były dostępne w wielu różnych miejscach, ale nigdy nie było ich tak wiele i na taką skalę. – dodaje.