Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kolejna zapowiedź Pennyworth

W nowym zwiastunie serialu poświęconego postaci Alfreda Pennywortha widzowie mogą zapoznać się z portretem Thomasa Wayne’a, ojca Batmana.

Serialem „Pennyworth” zajmie się ta sama ekipa twórców, której zawdzięczamy „Gotham” – Danny Cannon i Bruno Heller. Jego akcja będzie rozgrywać się w latach 60. XX wieku w Londynie, gdzie Alfred ukończył służbę w elitarnej jednostce Special Air Service i zakłada tajną agencję ochrony. Właśnie dzięki tej pracy miał poznać ojca Bruce’a, Thomasa Wayne’a.

Nim Alfred na stałe osiadł w rezydencji Bruce’a Wayne’a imał się różnych zajęć. Występował na scenie londyńskiego teatru, spędził trochę czasu w wojsku, gdzie poznał tajniki medycyny i nauczył całkiem nieźle strzelać, a przebywając wśród inteligencji nabrał trochę ogłady i zdobył niemałe kompetencje umysłowe. To właśnie on opiekował się młodym Waynem, gdy zmarli jego rodzice (w niektórych wersjach to on go szkolił), potem zaś pomagał mu w “karierze” Mrocznego Rycerza. A teraz w pełnej krasie zagości na małym ekranie (czyżby “Młodzi Tytani: Akcja! Film” co nieco przewidzieli?).

W tytułową rolę wcieli się Jack Bannon, z kolei Ben Aldridge sportretuje ojca Batmana. U ich boku widzowie będą mogli zobaczyć m.in. Ryana Fletchera (Dave Boy), Emmę Paetz (Marthę Kane, potem Wayne), Jasona Flemynga (Lord Harwood) czy Hainsleya Lloyda Bennetta (Bazza).


Źródło: TV Promos/YouTube