Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kolejny serial na podstawie twórczości Stephena Kinga!

W przygotowaniu jest kolejna adaptacja prozy mistrza grozy. Po wieściach o filmowej ekranizacji „Mrocznej Wieży”, tym razem na ekrany trafić ma również serial „Pan Mercedes” – jedna z najnowszych powieści Kinga.

At&T’s Audience Network zatwierdziła produkcję. Napisaniem pierwszego odcinka ma zająć się David E. Kelley. Pojawiły się również informacje odnośnie do obsady produkcji.

Anton Yelchin, młody aktor rosyjskiego pochodzenia („Star Trek”, „Tylko kochankowie przeżyją”) wcieli się w postać Brady’ego Hartsfielda. Detektywa Kermita Hodgesa zagra Brendan Gleeson (“Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I”, “Kalwaria”), którego niebawem zobaczymy także w „Assassin’s Creed”.

Anton Yelchin

 

Brendan Gleeson

Wydana w 2014 roku książka opowiada o emerytowanym policjancie Hodgesie, który próbuje powstrzymać opętanego mordercę – tytułowego Pana Mercedesa, zanim ten dokona kolejnego zbiorowego mordu. W ubiegłym roku ukazała się jej kontynuacja – „Znalezione nie kradzione”, a na ten zaplanowany został zamykający trylogię tom, zatytułowany „Koniec warty”.

Jak donosi serwis Indiewire, premiera serialu planowana jest na rok 2017.