Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koło Czasu od Amazonu – kto zagra Smoka Odrodzonego?

Amazon szykuje prawdziwą serialową ofensywę w fantasy. Oprócz „Władcy Pierścieni” w najbliższych latach w ofercie platformy pojawi się też ekranizacja „The Wheel of Time” Roberta Jordana. Teraz poznaliśmy obsadę serialu, w tym aktora, który sportretuje postać Randa al’Thora.

Rand al’Thor, młody pasterz, który okazuje się być przepowiedzianym Smokiem Odrodzonym, to jeden z głównych bohaterów sagi Jordana. W serialu w tę postać wcieli się Josha Stradowski („To tylko przyjaźń”).

Do obsady serialu angaż otrzymali też: Marcus Rutherford (Perrin Aybara), i Barney Harris (Matrim Cauthon), którzy zagrają przyjaciół Randa, a także Madeleine Madden (zagra Egwene al’Vere, pierwszą dziewczynę głównego bohatera, pragnącą zostać Aes Sedai) oraz Zoë Robins (Nynaeve al’Meara – uzdrowicielka, posiadająca nadzwyczajny talent do przenoszenia Jedynej Mocy).

Gwiazdą serialu została Rosamund Pike, która sportretuje postać Moiraine Damodred. To Aes Sedai z Błękitnych Ajah, będąca jedną z najbardziej utalentowanych w przenoszeniu Mocy kobiet.

Adaptacją zajmuje się Rafe Judkins („Chuck”, „Agents of SHIELD”), a za produkcję, poza Amazon Studios, odpowiada również Sony Pictures Television.

Josha Stradowski

Marcus Rutherford

Barney Harris

Madeleine Madden

Zoë Robins

Rosamund Pike

Oto oficjalny opis literackiego pierwowzoru – 1. tomu sagi noszącego tytuł „Oko świata”:

Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do wioski przybywa tajemnicza kobieta imieniem Moraine. Jest ona członkinią potężnego zakonu kobiet władających Jedyną Mocą – Aes Sedai. Przynosi ze sobą ostrzeżenie przed mrocznymi siłami Czarnego, który budzi się z uśpienia, by zapanować nad wszystkimi istotami. Na potwierdzenie jej słów wioskę atakują krwiożercze trolloki – dzikie bestie, które wielu uważało za stwory wyłącznie z legend. Gdy Pole Emonda staje w ogniu, Moraine pomaga chłopcom w ucieczce, jest bowiem przekonana, że jeden z nich jest Smokiem Odrodzonym – wybrańcem, którego przeznaczeniem jest przeciwstawić się Czarnemu i stanąć kiedyś do Ostatniej Bitwy, Tarmon Gai’Don, od której wyniku zależą losy świata…