Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koło czasu od Amazonu – produkcja serialu rusza we wrześniu!

Pojawiły się szczegóły na temat serialu „The Wheel of Time”. Projektem zajmuje się Amazon Studios i jest to adaptacja epickiego fantasy autorstwa Roberta Jordana. Zdjęcia rozpoczną się we wrześniu tego roku w Pradze.

Oto zarys fabuły:

Niepowtarzalne fantasy, którego akcja rozgrywa się w rozległym, epickim świecie, w którym z istniejącej magii mogą korzystać tylko kobiety. Historia opowiada o Moiraine, członkini mrocznej i wpływowej organizacji kobiecej zwanej AesSedai, która wyrusza w niebezpieczną podróż z pięcioma młodymi mężczyznami i kobietami. Moiraine wierzy, że tylko jedno z nich może być wcieleniem potężnej istotny, o której mówią proroctwa. Albo ta istota uratuje świat, albo go zniszczy. Seria inspiruje się wieloma elementami kultury europejskiej i azjatyckiej, a w szczególności cyklem natury czasu znanym z buddyzmu i hinduizmu.

Adaptacją zajmuje się Rafe Judkins („Chuck”, „Agents of SHIELD”), a za produkcję, poza Amazon Studios, odpowiada również Sony Pictures Television.

„The Wheel of Time” to niekończąca się fascynacja, która wciąż porusza wielu fanów i znakomicie sprzedaje się na całym świecie, a nas przyciągnęła ta narracja w wykonaniu potężnej kobiety.

– mówi Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios, która podobnie jak reszta jej ekipy jest bardzo podekscytowana i dumna z całego projektu.