Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec baśniowej przygody z Dawno, dawno temu


Po siedmiu latach na antenie przyszedł czas na „Once Upon a Time” („Dawno, dawno temu”). Informację o rychłym zakończeniu serialu potwierdził jeden z twórców, Adam Horowitz.

W zeszłym roku „Once Upon a Time” opuściła główna gwiazda, Jennifer Morrison (Emma Swan), a w ślad za nią poszła także duża część głównej obsady: Ginnifer Goodwin (Królewna Śnieżka), Josh Dallas (Książę James), Jared Gilmore (Henry Mills) oraz Emilie de Ravin (Belle French).

Siódmy sezon, który obecnie gości na antenie miał być pewnego rodzaju nowym początkiem całego serialu. Jego gwiazdami pozostawali członkowie „dawnej” obsady: Lana Parrilla (Regina Mills/Zła królowa), Robert Carlyle (Rumplestiltskin /Pan Gold) oraz Colin O’Donoghue (Kapitan Killian „Hook” Jones), do których dołączyli nowi aktorzy.

Niestety, teraz stacja ABC podjęła decyzję, by po tym sezonie zakończyć realizację „Dawno, dawno temu”. Druga część siódmego i zarazem finałowego sezonu wróci na antenę 2 marca, a ostatni odcinek zostanie wyemitowany w maju.

Adam Horowitz, który wspólnie z Edwardem Kitsisem stworzył serial zamieścił w sieci oświadczenie, w którym podziękował wszystkim za zaangażowanie:

Siedem lat temu udało nam się stworzyć serial o nadziei, która sprawiała, że nawet w mrocznych czasach, szczęśliwe zakończenia były możliwe. Nie myśleliśmy jednak, że takie szczęśliwe zakończenie przygotowano także dla nas – lata przygód, romansów, magii i nadziei. Dziękujemy naszym wspaniałym współpracownikom: obsadzie, scenarzystom, całej ekipie oraz studiu i stacji, bez których ta podróż nie byłaby możliwa. Jednak najbardziej wdzięczni jesteśmy fanom, którym chcemy podziękować za lojalność i oddanie. To właśnie wy stworzyliście prawdziwą magię w „Dawno, dawno temu”. Liczymy na to, że dołączycie do nas w tych ostatnich godzinach, by wybrać się w jeszcze jedną wyprawę do Zaczarowanego Lasu. – czytamy w oświadczeniu Horowitza