Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec darmowego Netflixa

Platforma streamingowa Netflix zaprzestała oferować na terenie Polski opcję darmowego okresu próbnego. Decyzja została podobno podjęta ze względu na brak zrozumienia wartości serwisu przez użytkowników, choć niemały wpływ na taki skutek miała zapewne niska rentowność metody.

Dotychczas okres próbny w Netflixie polegał na tym, że każdy po rejestracji mógł uzyskać trzydziestodniowy dostęp do niemalże wszystkich oferowanych na platformie produkcji całkowicie bezpłatnie. Gdy mijał ten termin została naliczona opłata za kolejny okres – tym razem płatny – lecz istniała opcja odmówienia korzystania z usług serwisu.

Według niektórych doniesień zdarzały się sytuacje, gdzie nieuczciwi użytkownicy rejestrowali się za pomocą wirtualnych kart albo kupowali uprzednio przygotowane konto.

Być może są to także działania związane niejako z wywołaną dyskusją na temat konkurencyjności Netflixa względem nadchodzących rywali (m.in. Disney+). Obawiano się, że wraz z przypuszczalnym zmniejszeniem się liczby odbiorców oraz coraz większymi kosztami produkcji oryginalnych serii i filmów platforma zdecyduje się podnieść ceny subskrypcji. Jednak na razie do tego nie doszło – powrócono do pierwotnych wartości: podstawowy pakiet za miesiąc kosztuje 34 PLN, standard 43 PLN, zaś premium 52 PLN.