Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec kinowej przygody Niezgodnej – zakończenie cyklu w formie serialu

Wytwórnia Lionsgate oficjalnie poinformowała, że kinowa seria „Niezgodna” doczeka się zakończenia, ale jako serial telewizyjny stworzony dla Starz.

Filmy z cyklu „Niezgodna” w oparciu o trylogię autorstwa Veronici Roth, nigdy nie stały się tak popularne jak „Igrzyska Śmierci”. Ich sukces był raczej umiarkowany, a trzeci film – „Wierna” okazał się być finansową porażką. Z tego powodu Lionsgate stwierdziło, że czwarty film, „Ascendant” stanie się serialem telewizyjnym osadzonym w uniwersum „Niezgodnej”.

Projekt serialu zaczyna nabierać kształtów. Lionsgate, która pod koniec 2017 roku kupiła Starz powierzyło stacji przygotowanie serii. Scenariusz napisał Adam Cozad („Tarzan: Legenda”), a reżyserią ma zająć się Lee Toland Krieger („Wiek Adaline”). Twórcy byli związani z projektem od czasu, gdy był jeszcze rozważany jako film kinowy. Teraz będą również producentami wykonawczymi serialu

Na chwilę obecną nie wiadomo czy ktokolwiek z filmowej obsady zdecyduje się na udział w serialu. Gwiazda kinowego cyklu, Shailene Woodley, tytułowa Niezgodna, wielokrotnie podkreślała jednak, że nie jest zainteresowana udziałem w serialu.