Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Koniec podróży po Krainie Lovecrafta

Stacja HBO ogłosiła, że rezygnuje z produkcji drugiego sezonu „Krainy Lovecrafta”.

Niestety ani nominacje do Złotych Globów, nagród MTV, Saturnów oraz kilku gildii (w tym scenarzystów), nie wystarczą by serial był kontynuowany przez HBO. Również zainteresowanie widzów nie wystarcza. Serial „Kraina Lovecrafta” trafił do oferty HBO Max i HBO Go w 2020 roku i stał się dużym hitem platformy. Finałowy odcinek przyciągnął zainteresowanie 1.5 miliona widzów. To niestety nie wystarczyło, by zamówić kontynuację. Stacja w rozmowie z serwisem Deadline powiedziała:

Nie będziemy zaczynać prac nad 2. sezonem „Krainy Lovecrafta”. Dziękujemy za poświęcenie i artyzm całej utalentowanej obsadzie i załodze. Jesteśmy wdzięczni Mishy Green, która stworzyła ten przełomowy serial. Dziękujemy również fanom, którzy towarzyszyli nam w tej podróży.

Decyzja HBO jest jednak zrozumiała. „Kraina Lovecrafta” była ekranizacją powieści Matta Ruffa pod tym samym tytułem. Kolejny sezon musiałby przekroczyć ramy książkowego pierwowzoru. Gwiazdami obsady serialu byli Jonathan Majors, Jurnee Smollett-Bell, Wunmi Mosaku, Aunjanue Ellis, Michael K. Williams oraz Abbey Lee.

Decyzję o kasacji „Krainy Lovecrafta” skomentowała też sama Green. Na Twitterze zdradziła, w jakim kierunku zmierzałaby w 2. sezonie historia, gdyby doszedł on do skutku: