Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kontynuacja Wodnego świata ma reżysera

Wybrano filmowca, który zajmie się reżyserią serialowej kontynuacji widowiska „Wodny świat” (1995). Za kamerą projektu stanie Dan Trachtenberg, który ostatnio pracował między innymi nad „The Boys” czy „Cloverfield Lane 10”.

Nad projektem kontynuacji pracują studia Davis Entertainment oraz Universal przygotowują serialową kontynuację filmu „Wodny świat”. Wybrały już reżysera projektu – Dana Trachtenberga, a obecnie poszukują scenarzystów, którzy rozpiszą fabułę serialu. Całość powstaje z przeznaczeniem na platformę streamingową Peacock.

Fabuła serialu jest utrzymywana w tajemnicy, jednak wiadomo, że akcję osadzono 20 lat po wydarzeniach ukazanych w filmie. Gwiazdą oryginału był Kevin Costner i nie wiadomo czy aktor zdecyduje się powrócić w serialu.

Przypominamy oficjalny opis filmowego „Wodnego świata” (“Waterworld”) z 1995 roku w reżyserii Kevina Costnera i Kevina Reynoldsa:

Film przedstawia wizję Ziemi po roztopieniu się lodowych czap na biegunach. Na świecie, na którym nie ma już stałego lądu, przetrwali jednak ludzie. Część z nich, tak jak główny bohater Mariner, prowadzi samotne życie żeglarzy. Inni osiedlają się w sztucznych portach zwanych atolami. Wszystkim “spokojnym” mieszkańcom wodnego świata przeszkadzają Palacze (Smokers), którzy jako jedyni opanowali sztukę poruszania się po wodzie na motorowych statkach. Akcja filmu opiera się głównie na spotkaniu Marinera z małą dziewczynką Enolą, która posiada na plecach tajemniczą mapę. Mówi się, iż na tej mapie zaznaczona jest droga do stałego lądu…