Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kraina Lovecrafta od HBO

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun najnowszej propozycji HBO pt. „Kraina Lovecrafta” . Serial oparty jest na powieści Matta Ruffa.

Nowy serial HBO powstał w oparciu o książkę Matta Ruffa z 2016 roku pod tym samym tytułem. „Lovecraft Country” przedstawi historię Atticusa Freemana (Jonathyan Majors), jego przyjaciółki Letitii (Jurnee Smollett-Bel) oraz jego wujka George’a (Courtney B. Vance). Podróżują przez Amerykę z lat 50. w poszukiwaniu jego zaginionego ojca Atticusa (Michael Kenneth Williams). Wyruszają do Nowej Anglii, gdzie miał przebywać zaginiony. Jednak na miejscu trafiają na mnóstwo niebezpieczeństw, na czele z rasistami oraz monstrami rodem ze świata H.P. Lovecrafta.

Showrunnerką serialu jest Misha Green („Underground”), a producentami będą J.J. Abrams i Jordan Peele („Uciekaj!”). W obsadzie show pojawią się m.in. Jonathan Majorsm, Wunmi Mosaku, Aunjanue Ellis, Jurnee Smollett-Bell oraz Michael K. Williams. Premiera pierwszego 10-odcinkowego sezonu została zaplanowana na sierpień 2020 roku.