Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kręcą Wiedźmina w Polsce?

W Sieci pojawiła się informacja, że ekipa zdjęciowa netflixowego „Wiedźmina” przenosi się do jednego z zamków Orlich Gniazd. Przypuszcza się, że będą tam kręcone sceny z Kaer Morhen, choć warownia fizycznie nie pojawia się w opowiadaniach, które stanowią kanwę dla powstającego pierwszego sezonu serialu.

Owa plotka sugeruje, że kolejne zdjęcia do produkcji na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego będą kręcone na Śląsku, dokładnie w zamku Ogrodzieniec. Według doniesień część ekipy znalazła się już w Krakowie, skąd mają udać się na miejsce i rozpocząć przygotowania pod kręcenie.

O ile pogłoska okazałaby się prawdziwa, Ogrodziniec z pewnością mógłby stać się serialowym Kaer Morhen, ponieważ wiele cech zamku Orlich Gniazd odpowiada opisom z książek (m.in. wapienny budulec). Zresztą urokowi warowni ulegli już twórcy „Janosika” Jerzego Passendorfera, „Rycerza” Lecha Majewskiego czy „Zemsty” Andrzeja Wajdy. Co więcej, w zamku nakręcono wstawkę filmową do albumu „Live After Death” zespołu Iron Maiden.

Z ciekawostek, Ogrodziniec obrósł w liczne podania. W zamku i okolicach ma pojawiać się jeździec bez głowy (przeklęte widmo Stanisława Warszyckiego) oraz Czarny Pies.