Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kroniki Shannary skasowane

Mamy złe wieści dla fanów serialu „Kroniki Shannary”. Spike TV (Paramount Network) ze względu na niezadowalającą oglądalność drugiego sezonu postanowiło nie przedłużać serialu na trzeci.

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na MTV w 2016 roku i był wówczas Pierwszy sezon serialu zadebiutował stacji. Po przeniesieniu do Spike TV, wyniki oglądalności kolejnego sezonu nie były już tak zadowalające. Serial tworzyli Al Gough i Miles Millar na podstawie książek Terry’ego Brooksa. Byli również producentami wykonawczymi wraz z Terry’m Brooksem, Jonem Favreau, Jonathanem Liebsemanem i Danem Farah.

Wśród obsady serialu warto wymienić Austina Butlera (Wil), Ivanę Baquero (Eretria), Manu Bennetta (Allanon), Aarona Jakubenko (Ander), Marcusa Vanco (Bandon), Vanessy Morgan (Lyria), Malese Jow (Mareth), Gentry’ego White’a (Garet), Caroline Chikezie (Queen Tamlin) i Desmonda Chiama (Generał Riga).

Producenci żywią jeszcze nadzieję, że znajdzie się inne studio, które pozwoli na realizację trzeciego sezonu. Jednak na chwilę obecną szanse na to są niewielkie.

Oficjalny opis serialu:

Oparta na serii 26 książek Terry’ego Brooksa (przede wszystkim na trylogii “Miecz Shannary”) imponująca opowieść o elfickiej księżniczce, złodziejce oraz półelfie, na barkach których spoczywa obowiązek powstrzymania grożącej światu zagłady.