Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kryzys w HBO GO – spóźniony odcinek Gry o tron

Użytkownicy HBO GO na całym świecie 20 czerwca 2016 roku byli wściekli na stację. Okazało się, iż z powodu sporej awarii nie są w stanie obejrzeć dziewiątego odcinka szóstego sezonu “Gry o tron” – a dziewiąte odcinki tej serii słyną z naprawdę kluczowych dla fabuły wydarzeń.

Gdy zespół HBO walczył z awarią, ich profile społecznościowe zalewała fala krytyki. W końcu udało się przywrócić sprawność działania portalu i udostępnić odcinek – jednych ucieszył ten fakt i przeprosiny od stacji, inni uznali, że sytuacja jest niewybaczalna, ponieważ w ten sposób osoby korzystające z treści pirackich zapoznały się z “Bitwą Bękartów” szybciej niż użytkownicy opłacający legalny dostęp.

Nasuwa się mała refleksja – choć żyjemy w XXI wieku i przywykliśmy do dostępu on-line do niemal wszystkiego, to jednak wciąż nie jest to technologia niezawodna – przekonali się o tym całkiem niedawno fani piłki nożnej, którzy wykupili dostęp do całości rozgrywek Euro 2016 za pośrednictwem Ipli. Póki co najlepsze opinie w kwestii dostępności treści on-line zbierają Netflix oraz iTunes Store. W całym rozgoryczeniu widzów jest jakaś pociecha – wciąż mamy pole do rozwoju i kto wie, gdzie będziemy stali technologicznie za kilka lat…