Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kto zagra złego we Władcy Pierścieni?

Wieści o produkcji serialu „Władca Pierścieni” docierają do nas sporadycznie, więc choć od pierwszych zapowiedzi minęło trochę czasu wciąż niewiele wiadomo o realizacji. Obecnie dowiedzieliśmy się, kto może zagrać jednego ze złoczyńców w dziele Amazona.

Serwis Deadline poinformował, że Joseph Mawle wcieli się w rolę antagonisty Orena. Aktor wystąpił dotychczas w filmie „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”, „Szepty”, „Połówka żółtego słońca” czy „W samym sercu morza”. Głównie znany jest jednak z „Gry o tron”, gdzie sportretował Benjena Starka.

Władca Pierścieni

W obsadzie produkcji znaleźli się ponadto Will Poulter (Beldor), Markella Kavenagh (Tyra) i Maxim Baldry.

J.A. Boyona („Jurassic World: Upadłe królestwo) ma wyreżyserować dwa pierwsze epizody, będzie również producentem wykonawczym wraz z Belénem Atienzą.

Władca Pierścieni

„Władca Pierścieni” od Amazona ma liczyć pięć sezonów, a prace nad nim muszą rozpocząć się w przeciągu dwóch lat od pozyskania praw. W przeciwnym wypadku Amazon je utraci. Serial zapowiada się na ogromne przedsięwzięcie, szczególnie, że budżet wyniesie ponad miliard dolarów.

Amazon ogłosił, że akcja serialu będzie rozgrywać się w drugiej epoce Śródziemia, trwającej 3441 lat i zakończonej pierwszym upadkiem Saurona.


Źródło: deadline.com/variety.com/hollywoodreporter.com