Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kultowe kreskówki wracają do Cartoon Network

Tego lata fani Cartoon Network będą mogli obejrzeć kultowe produkcje stacji. Na antenę powrócą m.in. „Laboratorium Dextera”, „Krowa i Kurczak” oraz „Chojrak – tchórzliwy pies”. Premiera specjalnego bloku „Cartoon Network Classics” już w poniedziałek 4 czerwca o godz. 22.00.

Cartoon Network zabiera fanów kreskówek w sentymentalną podróż i ponownie wyemituje swoje kultowe produkcje. Na antenę powrócą niezapomniane seriale autorstwa między innymi Davida Feissa, Johna R. Dilwortha i wytwórni Hanna-Barbera. W ramach specjalnego bloku „Cartoon Network Classics” widzowie spotkają plejadę popularnych postaci z genialnym Dexterem i jego nieprzewidywalną siostrą DeeDee na czele. Zobaczyć będzie można również animowaną komedię grozy „Chojrak – tchórzliwy pies”, której tytułowybohater nosi ludzkie cechy i zamieszkuje podejrzane pustkowie. Pojawi się też niereformowalne rodzeństwo Krowa i Kurczak, tradycyjnie w starciu z diabelnym Czerwonym i odcinki serialu „Jam Łasica”, z wysoce inteligentnym głównym bohaterem i jego kompanem Pawianem.Premiera bloku „Cartoon Network Classics”już 4 czerwca na antenie Cartoon Network. Emisja codziennie, od poniedziałku do niedzieli o godz. 22:00.

Dodatkowo, faniDextera, Johnny’egoBravo i Atomówek będą mogli spotkać swoich ulubionych bohaterów podczas eventów, które w ciągu roku będą organizowane w sieci centrów handlowych Atrium w całej Polsce. Nie zabraknie też postaci, które nieco krócej goszczą na ekranie, jak dobrze znany i uwielbiany przez publiczność Ben 10. Dla uczestników przygotowano,między innymi, takie atrakcje jak zabawaw laboratorium, fabryka kubków i koszulek, strefa gier multimedialnych i studio tatuażu. Powrót klasycznych kreskówek to wstęp do obchodów dwudziestych urodzin Cartoon Network w Polsce.

Chojrak tchórzliwy pies

Jam Łasica

Krowa i Kurczak

Źródło: informacja prasowa

O Cartoon Network EMEA
Cartoon Network to kanał dla dzieci wypełniony ekscytującą mieszanką komedii i przygody. Seriale z ramówki stacji nawiązują do uniwersalnych motywów humoru, przyjaźni, wyobraźni, akcji oraz przygody. Główną grupą docelową stacji są chłopcy i dziewczynki w wieku 6-12 lat. Angażujące i uznane na całym świecie produkcje Cartoon Network mają zachęcać dzieci do bycia sobą. Ramówka kanału obejmuje takie seriale komediowejak: „Niesamowity świat Gumballa”, „Pora na przygodę”, „Zwyczajny serial”, „Clarence”, „Steven Universe” i „Wujcio Dobra Rada”, a także animowane seriale przygodowe: „Atomówki”, „Ben 10” i „Młodzi Tytani: Akcja!”
Cartoon Network jest dostępny w 20 językach w ponad 174 milionach domów w 111 krajach. Z produkowanych przez kanał treści można również skorzystać dzięki wielokrotnie nagradzanej strony internetowej, a także poprzez gry, wideo na żądanie, urządzenia mobilne i szeroki wachlarz artykułów licencyjnych. Właścicielem marki Cartoon Network jest Turner, firma należąca do Time Warner.
O Turner International
Turner International odpowiada za takie czołowe marki jak CNN, TNT, Cartoon Network i TCM, jak również inne kanały oraz działalność nadawcy w Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce i regionie Azji i Pacyfiku. Nadaje kanały płatnej i darmowej telewizji, jak również dostarcza usługi poprzez Internet, współpracuje komercyjnie z różnymi partnerami przy przedsięwzięciach z dziedziny mediów; działa w porozumieniu z Warner Bros. i HBO, by zwiększyć globalny zasięg Time Warner. Turner odpowiada za 48 marek telewizyjnych nadawanych jako 180 kanałów, w 34 językach w ponad 200 krajach. Turner International jest spółką zależną Turner, części koncernu Time Warner.