Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Kurtzman opowiada o przyszłości Star Treka

 

Jednym z gości tegorocznego Comic-Con w San Diego był Alex Kurtzman, który jest ściśle związany z franczyzą Star Treka. Oczywiście nie mogło się zatem obyć bez kilku pytań, które nurtują wszystkich fanów tego uniwersum.

Jakie zatem mamy szanse na rozszerzenie telewizyjnego uniwersum? Kurtzman wyznaje, że spore i że faktycznie do tego dojdzie:

Wkładamy naprawdę dużo pracy w budowanie tego uniwersum, czekamy na odpowiedni czas, ale na horyzoncie pojawiło się wiele ekscytujących rzeczy.

Dodał, że to będzie coś spoza „Discovery”. Czy zatem wszystko będzie osadzone w Prime Universe, ale w różnych przedziałach czasowych?

– Cóż, myślę, że trzeba powiedzieć, że to nie jest tylko jednogodzinna drama. Chodzi mi o to, że nie mamy zbyt wielu okazji, by lekko ugiąć, ale nie złamać tej franczyzy w formatach, których wcześniej nie widzieliśmy, w innych tonach. To, co jest niesamowite w Star Treku to właśnie ta ukochana fabuła, o którą wołają pisarze – nawet Michael Chabon, który napisał kilka filmów krótkometrażowych, w których zagrał Allis Hodges. Michael Chabon, zdobywca nagrody Pulitzera mówi: „Hej, napiszę wam coś krótkometrażowego za 2,55$”. Więc mamy ludzi o różnych wizjach – twórców komedii, animacji, którzy chcą być częścią Treka. – mówi Heather Kadin.

Więc co z animacją? Podobno trwają rozmowy w tym temacie.

 

Zobaczcie też zapowiedź drugiego sezonu