Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Legion nie będzie taki sam jak normalne filmy o superbohaterach

Noah Hawley, twórca serii “Fargo” w chwili obecnej pracuje nad nową serię “X-Mana” pt. “Legion”. Akcja skupi się na postaci o imieniu David Haller (którą zagra Dan Stevens), synu Profesora X i potężnym mutancie z potężnymi zaburzeniami osobowości.

W jednym z ostatnich wywiadów Noah mówił na temat serii i o tym, co ją odróżni od innych produkcji o superbohaterach:

Świat filmu i telewizji to miejsce, w którym wszystko dzieje się w odcinkach tygodniowych – jednego tygodnia Avengersi walczą z tym kolesiem, a w następnym pokonują już innego. Można tak wyciągać historię w nieskończoność.

Hawley chce uniknąć nadania “Legionowi” epizodycznej struktury, twierdząc że show powinno być skonstruowane według jego treści. Wyjaśnił:

Myślę, że struktura historii powinna odzwierciedlać jej kontent. Jeżeli opowieść, tak jak w tym przypadku jest o kimś, kto cierpi na schizofrenię i nie zawsze wie, co jest prawdą, a co nie, to publika powinna doświadczyć czegoś podobnego. – zdradził twórca.

„Legion” został zamówiony przez kablową stację FX. W rolach głównych pojawią się: Dan Stevens jako David, Aubrey Plaza jako Lenny, przyjaciółka Davida, Jean Smart w roli Melanie, terapeutki Davida oraz Rachel Keller jako Syd. Serial ma składać się docelowo z około 10-13 epizodów.

Scenariusz napisał Noah Hawley, który wspólnie z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem, Simonem Kinbergiem, Jephem Loebem oraz Johnem Cameronem pełni także funkcję producenta projektu.

Jeśli chodzi o uniwersum “X-Men”, to w kinach można już oglądać “X-Men: Apocalypse”.