Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Locke & Key na małym ekranie!

Powrócił pomysł stworzenia serialu opartego na komiksie „Locke & Key”. Za projektem ma stać sam wydawca dzieła, czyli IDW Publishing, a scenariuszem odcinka pilotażowego ma zająć się autor oryginału – Joe Hill, który ponadto będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

„Locke & Key” to nieustanny obiekt zainteresowania Hollywood, od czasu publikacji w 2008 roku. Początkowo w planach pojawiało się przeniesienie komiksu na wielki ekran. Prawa do tytułu nabyło DreamWorks, a za fabułę mieli odpowiadać Alex Kurtzman i Roberto Orci, jednakże później postanowiono zmienić formułę ekranizacji i zamiast filmu zrealizować serial telewizyjny.

Na nieszczęście fanów i twórców FOX postanowił wyrzucić projekt do kosza – pozostał po nim jedynie pilot wyreżyserowany przez Marka Romanka.

Następną próbę ekranizacji komiksu podjęto w 2014 roku, i wrócono do koncepcji filmu pełnometrażowego pod okiem Universal Pictures, a scenariusz kinowego „Locke & Key” przygotowywał Albert Torres.

Komiks opowiada o trójce rodzeństwa, które po brutalnym morderstwie ojca przenosi się do starej posiadłości rodzinnej w Maine. Odkrywają, że w domu znajdują się magiczne klucze o niezwykłych właściwościach. Wkrótce rodzeństwo przekonuje się, że klucze nie są błogosławieństwem, a przekleństwem, a w ich posiadanie chce wejść pewien demon…

locke 03 okładka