Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Loki z drugim sezonem!

Marvel Studios postanowiło przedłużyć serial „Loki” na drugi sezon. Ogłoszenie nastąpiło po prostu na napisach końcowych finałowego sezonu, gdzie pojawiło się wyłącznie „Loki powróci w drugim sezonie”.

Tom Hiddleston powraca jako asgardzki bóg oszustw, wersja żyjąca w alternatywnej rzeczywistości stworzonej, gdy tytułowa drużyna w „Avengers: Koniec gry” próbowała „wypożyczyć” Tesserakt z przeszłości. Misja nie powiodła się, ponieważ Loki wykradł kamień nieskończoności i uciekł z miejsca wydarzeń, czyli historia potoczyła się inaczej niż w finale „Avengers”. W serialu widzimy, jak organizacja czuwająca nad czasoprzestrzenią – Time Variance Authority – aresztuje Lokiego i stara się odnaleźć źródło chaosu, wkradającego się do tzw. Sacred Timeline.

W sześcioodcinkowej serii oprócz Hiddlestona wystąpili również Owen Wilson (agent Mobius), Sophia Di Martino (Sylvie), Gugu Mbatha-Raw (Ravonna Renslayer) oraz Wunmi Mosaku (Hunter B-15).

„Loki” to trzeci serial Marvel Studios, który rozsiadł się na platformie Disney+ w tym roku (po WandaVision i The Falcon and the Winter Soldier). Co ciekawe, na razie tylko on oficjalnie został przedłużony na drugi sezon. Jeszcze nie wydano żadnych informacji o szacowanej premierze nowych odcinków.