Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Lucyfer zostanie przedłużony na 6. sezon?

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów serialu “Lucyfer”. Netflix rozważa zamówienie 6. sezonu, mimo że 5. sezon miał być już finałowym. Poznaliśmy też niepokojący tytuł 14 odcinka z 5. sezonu.

Jak donosi serwis TVLine, Netflix prowadzi rozmowy z Warner Bros. w sprawie przedłużenia „Lucyfera” o kolejny, 6. sezon. Przypominamy, że według wcześniejszych ustaleń, bieżący 5. sezon miał być zwieńczeniem historii Lucyfera (Tom Ellis).

Zarówno showrunnerzy Ildy Modrovich i Joe Henderson, jak i obsada serialu zapowiadali, że finał ma zapewnić satysfakcjonujące zakończenie przygód Lucyfera. Netflix zdecydował się dodatkowo wydłużyć ostatni sezon z 10 do 16 odcinków. Dlatego też sezon został podzielony na dwie części. Czy serwis dogada się z Warner Bros. i dostaniemy szósty sezon? My z pewnością trzymamy kciuki za pozytywny rozwój spraw.

Tymczasem nowy post twórców “Lucyfera” na Twitterze może prognozować ciemne chmury nad związkiem dwójki głównych bohaterów, Chloe i Lucyfera. Tak przynajmniej brzmienie wpisu odczytuje część fanów. Jakie znaczenie skrywa 14 odcinek 5. sezonu „Lucyfera” pt. “Nothing Lasts Forever” (ang. “Nic nie trwa wiecznie”)? Czy złamane serca są wskazówką czy może zasłoną dymną?

Zdjęcia do 5. sezonu “Lucyfera” już trwają.