Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Magisterka z Śródziemia?

Zapewne niejeden miłośnik fantastyki zastanawiał się jakby to było uczyć się w szkole o sztuce magicznej, zwyczajach Hobbitów czy o budowie Gwiazdy Śmierci zamiast o zwyczajnej matematyce, chemii czy historii. Teraz za sprawą Uniwersytetu Signum każdy marzyciel z pasją może spróbować swoich sił na fantastycznych zajęciach z zakresu fantasy, science fiction czy horroru, na dodatek we własnym domowym zaciszu gdyż nauczanie opiera się głównie na kursach online.

Założona w 2012 roku przez zainteresowanego twórczością J.R.R. Tolkiena, Geoffreya Chaucera, Sir Thomasa Malory’ego oraz legendach arturiańskich, profesora literatury Coreya Olsena uczelnia, zajmuje się kształceniem swoich studentów zarówno w wiedzy z szeroko pojętej fantastyki jak i w klasycznych zagadnieniach pokroju łaciny, filologii germańskiej czy w literaturze średniowiecznej. Część kursów odbywa się w trybie transmisji na żywo, dzięki czemu wrażenie uczestniczenia w pełnoprawnych zajęciach uniwersyteckich jest jeszcze większe, co wiąże się również z faktem, iż do zdania niezbędne jest pisanie prac zaliczeniowych.

Oczywiście nauka na Uniwersytecie Signum nie jest darmowa i wymaga uiszczania regularnych opłat za uczestniczenie w zajęciach, i choć uczelnia jest już wliczona w poczet szkół wyższych stanu New Hampshire, to wciąż czeka na pozytywne rozpatrzenie wniosku o możliwość nadawania tytułów magistra. Mimo to chętnych wciąż nie brakuje do nauki o niuansach Śródziemia, charakterystyce mitologii Cthulhu czy o futurystycznych wizjach w prozie science fiction, dzięki czemu uzyskanie tytułu magistra nauk fantastycznych jest zapewne jedynie kwestią czasu.