Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Mark Hamill zagra wampira!

Choć aktora nie kojarzy się raczej z mrocznymi postaciami, to w serialu „Co robimy w ukryciu?” wcieli się w starożytnego wampira.

Bohater grany przez Hamilla będzie centralną postacią jednego z odcinków. To wróg z przeszłości Laszlo (Matt Berry) – protagonisty – który niespodziewanie powrócił i zmusił przeciwnika do ucieczki i ukrycia się. Właśnie z nim odgrywany przez Marka charakter będzie dzielił najwięcej czasu antenowego.

Hamill podobno jest wielkim fanem pierwowzoru, ale niespecjalnie wierzył w serial – wspomniał, że musi obniżyć swe oczekiwania ze względu na formułę. W dodatku w produkcji nie brali już udziału Taika Waititi oraz Jemaine Clement, co było wskazówką, choć fakt, że ostatecznie stali za tym utworem dawał mu jakąś nadzieję. Jednak po obejrzeniu pilota i przeczytaniu scenariusza okazało się, że poziom jest co najmniej zadowalający. Mark dostał propozycję zagrania w nim i początkowo sądził, że będzie to nieznaczący sąsiad czy gość na stacji benzynowej, dlatego bardzo ucieszyła go wieść, że będzie mógł zagrać wampira.

Mark Hamill