Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Martin nie wierzy w kolejny sukces na skalę Gry o tron?

Pisarz zdradził ostatnio serwisowi Variety, że nie spodziewa się powtórki sukcesu, jaki odniosła w świecie telewizji „Gra o tron”. George R.R. Martin jest zdania, że żaden z planowanych przez HBO spin-offów nie okaże się równie wielkim hitem, jak zakończona w tym roku „Gra o tron”.

„Gra o tron” odniosła sukces w skali globalnej. Nie było to coś, co mogłem przewidzieć. Nie spodziewam się, bym miał okazję doświadczyć podobnego fenomenu ponownie.

– przyznał Martin, który jest producentem kilku seriali, w tym nadchodzących spin-offów „Gry o tron”. Za przykład ogromnego wpływu „Gry o tron” na życie codzienne ludzi, pisarz podał nazywanie dzieci i zwierząt imionami bohaterów serialu:

Nauczyciele będą mnie przeklinać za te wszystkie “Y” i “A”, gdy już te wszystkie małe Daenerys zaczną chodzić do szkoły.

Twórca skomentował też szereg burzliwych dyskusji, jakie serial wywoływał w sieci:

Internet jest toksyczny w sposób, w jaki dawna kultura fanzinów czy fandom SF i sci-fi nigdy nie były. Owszem, były nieporozumienia i kłótnie, ale nie szaleństwo, jakiego jesteśmy świadkami w dzisiejszym w Internecie.

Zarówno Martin, jaki showrunnerowie „Gry o tron” – D.B. Weiss i David Benioff, przekonali się o tym na własnej skórze. Po majowym finale serialu, na serwisie Change.org fani wystosowali petycję do HBO, w której żądali by stacja nakręciła ponownie cały finałowy sezon.