Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Marvel jednak zajmie się Inhumans

Projekt „The Inhumans” nie został jednak całkowicie porzucony przez Marvela. Studio zdecydowało się zrealizować historię w formie serialu dla stacji ABC, a premierowe dwa epizody zostaną zaprezentowane w kinach IMAX.

Początkowo „Inhumans” mieli być jedną z ostatnich produkcji trzeciej fazy MCU, z datą premiery ustaloną na 12 lipca 2019 roku, jednak Marvel zrezygnował z tego projektu w kwietniu tego roku. Później pojawiały się niejasne informacje i pogłoski dotyczące roli „Inhumans” w MCU.

Dzisiaj poznaliśmy oficjalne stanowisko IMAX Corp., Marvel Television i Disney/ABC Television Group, które nawiązały współpracę przy projekcie tym projekcie. Pierwsze dwa odcinki „Marvel’s The Inhumans” będą nagrane kamerami cyfrowymi IMAX, a zobaczymy je w kinach już we wrześniu przyszłego roku, gdzie będą wyświetlane przez około 2 tygodnie. Później serial zagości na antenie ABC. Wiadomo również, że serial nie oprze się o scenariusz przygotowany wcześniej przez Joe’go Roberta Cole’a dla kinowego widowiska, ale przedstawi zupełnie nową grupę superbohaterów. Jak na razie nie wiemy kto zostanie showrunnerem tego rozbudowanego projektu.

Inhumans są rasą superbohaterów, których pochodzenie związane jest z eksperymentami Kree na ludziach. Ich obecność na Ziemi została zaznaczona m.in. w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.