Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Matrin opowiada o prequelu Gry o tron

Jak informowaliśmy Was już wcześniej, George R.R. Martin zdradził garść informacji o zapowiedzianym przez HBO serialu “The Long Night”, w którym zobaczymy Naomi Watts. Pisarz postanowił podzielić się z fanami na swoim blogu kilkoma nowymi szczegółami na temat produkcji.

Martin podkreślił, że prace nad “The Long Night” znajdują się w bardzo wczesnej fazie przygotowań. HBO zleciło przygotowanie pilotowego odcinka show, jednak nie wybrało jeszcze lokacji planów zdjęciowych, a kompletowanie obsady wciąż trwa. Niedawno pojawiły się nowe ogłoszenia castingowe (o których pisaliśmy TUTAJ).

Pisarz zaznaczył, że “The Long Night” będzie prequelem w pełnym tego słowa znaczeniu: zobaczmy wydarzenia, jakie rozgrywały się w Westeros na 10 000 lat przed historią opowiedzianą w „Grze o tron”! Martin pochwalił profesjonalizm twórczyni prequela – Jane Goldman:

Konsultowałem się z wszystkimi scenarzystami serialu, a kilku z nich odwiedziło mnie w moim domu w Santa Fe. Przeprowadziliśmy wiele rozmów i długich dyskusji, nie licząc wymiany mnóstwa e-maili i telefonów – mogę powiedzieć, że zdecydowanie byłem mocno zaangażowany w prace nad serialem. Jednak muszę powiedzieć szczerze: wszystkie zaszczyty powinny przypaść Jane. Ma niezwykły talent, a praca z nią była pasjonująca. – chwali scenarzystkę “The Long Night” pisarz.

W dalszej części wpisu Martin zdradził, że jeden z projektów spin-offów “Gry o tron” poszedł w odstawkę. Oznacza to, że HBO ma nadal w dalekosiężnych planach realizację trzech seriali z uniwersum “Gry o tron”.