Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Matthew Fox gwiazdą Last Night

Platforma Peacock realizuje serial limitowany oparty na powieści Aleksa Scarrowa pt. „Gdy zgasną światła”. W roli głównej pojawi się gwiazda „Zagubionych”, Matthew Fox.

Aktor będzie również jednym z producentów wykonawczych serialu. „Last Night” będzie ekranizacją bestsellerowej powieści Scarrowa zatytułowanej „Gdy zgasną światła”. Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa G+J w 2010 roku. Poniżej prezentujemy jej oficjalny opis:

Koniec świata jest bliższy, niż nam się wydaje. Seria dramatycznych wydarzeń na całym świecie powoduje wstrzymanie wydobycia ropy naftowej na skalę globalną. Reperkusje są natychmiastowe i mają rozmiar katastrofalny. Dochodzi do gwałtownego kryzysu ekonomicznego i błyskawicznego rozpadu fundamentów struktur społecznych na całej kuli ziemskiej. Świat, jaki znaliśmy, w ciągu zaledwie kilku dni przestaje istnieć.
Andy Sutherland jest inżynierem uwięzionym w Iraku wraz z oddziałem żołnierzy. Usiłuje się stamtąd wydostać i wrócić do Wielkiej Brytanii, w której szaleje chaos. Zdaje sobie sprawę, że jego rodzina stała się celem w grze, o której dotąd nie miał pojęcia. Ma to ścisły związek z pozoru błahym wydarzeniem z przeszłości.

Prace na planie serialu mają rozpocząć się niebawem. Zdjęcia będą kręcone w Pradze. Obok Foxa w obsadzie show pojawi się też Joanne Froggatt („Downton Abbey”). Showrunnerami „Last Night” są Patrick Massett i John Zinman.