Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Mephisto pojawi się w MCU?

W najnowszym sezonie „Agentów T.A.R.C.Z.Y” zadebiutowała postać Ghost Ridera, a w perspektywie twórców znajduje się wprowadzenie nowego Spirit of Vengeance. Jednak okazuje się, że to dopiero początek manifestacji Zła w MCU.

Aktor wcielający się w postać Ghost Ridera, Gabriel Luna, znajduje się w trasie promocyjnej „Agents of S.H.I.E.L.D.” w Stanach Zjednoczonych. W trakcie wywiadu z Colliderem uchylił rąbka tajemnicy odnośnie przeciwnika kolejnej części „Avengers”.

Zarówno kinowe, jak i telewizyjne uniwersum Marvela, zaczęło wkraczać na tereny, które nie da się naukowo wyjaśnić. Pojawia się mnóstwo nawiązań do uniwersów Doktora Strange’a, Ghost Ridera czy Mephisto i poszczególnych elementów tych światów – goblinów, ghuli i pozostałych stworzeń. Twórcy są szczęśliwi, że mogli poczynić pierwsze kroki na drodze do zacierania granicy między realnością a metafizyką. – podkreślił Gabriel Luna.

Mephisto u Marvela to postać analogiczna do Szatana, zainspirowana Faustem Goethego. Jest bytem nadnaturalnym, potrafi zmieniać swój wygląd, korzysta z magii i zajmuje stanowisko króla piekieł. Nawiązuje sojusze i podpisuje kontrakty, gromadząc informacje, by zdradzić zarówno złoczyńców, jak i herosów w najbardziej odpowiednim dla siebie momencie.

Jak na razie nie wiadomo czy Mephisto z pewnością pojawi się w MCU i jak zostanie przedstawiony. Pozostaje czekać na oficjalne informacje ze strony Marvela.