Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Michael C. Hall z główną rolą w serialu Safe

Netflix i Canal+ Group we Francji mają zamiar stworzyć serial na podstawie thrillera autorstwa Harlana Cobena, „Safe”. Wystąpi w nim znany z „Dextera” Michael C. Hall. Wcieli się w postać brytyjskiego chirurga dziecięcego, wychowującego samotnie dwie nastoletnie córki, Jenny i Carrie. Rodzina żyje w spokoju dopóki starsza córka nie wykrada się z domu na imprezę, po której morderstwo i ciąg zaginięć zmienia ich życie.

W serialu zagra także Amanda Abbington znana widzom m.in. z „Sherlocka”. Serialem zajmie się kompania Red, a scenariusz napisze Danny Brocklehurst.

Serialowa natura tej historii i sposób, w jaki Harlan to opowiada sprawiają, że idealnie nadaje się ona do wprowadzenia tego na ekran. Chodzi o haczyk tkwiący w tej opowieści. – mówi Nicola Shindler z Red. – Po „The Five” chciał napisać coś innego o rodzinie i o tym, jak buduje się mury, aby trzymać się z dala od złych ludzi, ale co jeśli oni są już w środku? To jest historia o tym, jak daleko się posuniesz, aby chronić swoją rodzinę. – dodaje.

Póki co nie jest jednak znana data premiery serii.