Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Michelle Yeoh dołącza do obsady The Witcher: Blood Origin!

Netflix ogłosił, że Michelle Yeoh zagra rolę Scían w nowym serialu The Witcher: Blood Origin.

Scían jest ostatnią ze swojego wędrownego plemienia elfów władających mieczami. Nikt nie dorównuje jej kunsztowi posługiwania się ostrzem i nikt nie nosi w sercu tak wielkiej straty jak ona. Kiedy nadarza się okazja, by odzyskać skradziony święty miecz, odebrany jej upadłemu plemieniu w nikczemny sposób, Scían wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną misję, która zmieni losy Kontynentu.

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

The Witcher: Blood Origin będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina, serialowego hitu Netflix.

Yeoh dołącza do Laurence’a O’Fuaraina, który wcieli się w postać Fjalla: Urodzonego w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Fjall nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez pogrążony w chaosie Kontynent .

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Michelle Yeoh jest uznawana za jedną z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych aktorek  azjatyckiego pochodzenia. Ostatnio można ją było oglądać w produkcji CBS Star Trek: Discovery, w filmie Joe Carnahana Poziom Mistrza u boku Mela Gibsona i Franka Grillo oraz w Last Christmas Paula Feiga.