Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Młodość Geralta w serialu?

Jeżeli wierzyć niektórym opisom obsady serialowego „Wiedźmina” od Netfliksa, na ekranie zobaczymy nie tylko mocno rozwinięte wątki związane z przeszłością Yenn czy Ciri, ale przyjdzie nam zapoznać się i z młodością Geralta.

Według wspomnianych opisów w młodego Geralta z Rivii ma wcielić się Tristan Ruggeri. Jednak oprócz tego, że aktor został tak podpisany o wątku nie wiadomo właściwie nic. Netflix na razie milczy w sprawie niektórych motywów i wyborów castingowych, choć decyzja o przedstawieniu losów młodego Geralta nie powinna zanadto dziwić, twórcy zdecydowali się przecież poszerzyć nieco historie znane z pierwowzorów, więc skoro w serialu pojawi się swoista geneza Yenn, dlaczego nie mielibyśmy zobaczyć dziecięcego epizodu Geralta? Zresztą, polska adaptacja również przedstawiała wzięcie Białego Wilka pod skrzydła wiedźminów i fragmenty z jego szkoleń w Kaer Morhen.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W serialu zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Jodhi May (Calanthe), Millie Brady (Renfri), Larsa Mikkelsena (Stregobor), MyAnnę Buring (Tissaia), Annę Shaffer (Triss), Adama Levy’ego (Myszowór) czy Mimi Ndiveni (Fringilla).


Źródło: imdb.com