Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Monica Owusu-Breen broni nowego projektu Buffy

Showrunnerka zabrała głos w sprawie kontrowersji, jakie wywołała informacja o planowanym obsadzeniu w roli Buffy czarnoskórej aktorki.

Showrunnerem “Buffy the Vampire Slayer” została Monica Owusu-Breen, która po fali nieprzychylnych komentarzy w kierunku twórców show, postanowiła przedstawić swoje stanowisko. We wpisie na swoim Twitterze podkreśla, że serial emitowany w latach 1997-2003 jest dla niej równie ważny jak “Gwiezdne Wojny” dla twórców inncyh seriali gatunkowych:

Zanim zdecydowałam się zostać scenarzystką, byłam fanką. Przez 7. sezonów śledziłam, jak postać Buffy Summers dorasta, zakochuje się, a potem uśmierca tę miłość. Patrzyłam jak walczy i jak duży jest jej wysiłek. Jest tylko jedna Buffy. Jeden Xander, jedna Willow, Gilles, Cordelia, Oz, Tara, Kendra, Faith, Spike, Angel… Nie można ich zastąpić. Genialnego i niesamowitego serialu Jossa Whedona nie da się skopiować. Nie odważyłabym się. Jednak minęło 20 lat i świat zdaje się być dużo straszniejszy. Może nadszedł czas, by poznać mu nową pogromczynię. – podkreśla Owusu-Breen.