Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Mr. Mercedes w ofercie Canal+

 

Stacja Canal+ zaplanowała dołączenie do swojej oferty serialu, który z pewnością zainteresuje fanów twórczości Stephena Kinga. W polskiej telewizji zagości bowiem „Mr. Mercedes”, który powstał w oparciu o powieść pisarza pt. „Pan Mercedes”.

Serialowym „Panem Mercedesem”, który opiera się o pierwszy tom detektywistycznej trylogii Kinga, zajął się scenarzysta David E. Kelley. Za reżyserię odcinków odpowiada natomiast Jack Bender, twórca mający już na swoim koncie m.in. odcinki takich seriali jak „Gra o tron” czy „Zagubieni”.

W obsadzie produkcji, której światowa premiera miała miejsce 9 sierpnia 2017 roku, znaleźli się m.in. Brendan Gleeson (Bill Hodges), Harry Treadaway (Brady Hartsfield), Jharrel Jerome (Jerome) i Laura Dooling (Janice Cray).

Oficjalny opis serialu poniżej:

Minęły 2 lata odkąd skradziony mercedes celowo wjechał w tłum ludzi zabijając 16 osób i raniąc dziesiątki innych. Bill Hodges (Brendan Gleeson), emerytowany detektyw, kiedyś prowadził śledztwo w tej sprawie, ale niestety zabójca nigdy nie został schwytany. Pewnego dnia, były stróż prawa zaczyna otrzymywać tajemnicze i niepokojące wiadomości zawierające informacje odnośnie dawnej masakry. Mężczyzna rozpoczyna prywatne śledztwo, którego celem jest schwytanie przestępcy zanim popełni kolejną zbrodnię.

Emisja premierowych odcinków „Mr. Mercedes” na Canal+ została zaplanowana na piątki o godzinie 20:00, począwszy od 1 grudnia 2017 roku. Zaplanujcie sobie wolne wieczory, bo stacja będzie emitowała po dwa odcinki!

Źródło: Canal+