Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Mroczna Wieża powróci!

Jak się okazuje, zapewnienia o tym, że na bazie cyklu Stephena Kinga powstanie kilka kinowych filmów i serial telewizyjny dla Amazona, nie są czcze, a przynajmniej nie wszystkie, ponieważ serial mimo klapy obrazu z Idrisem Elbą powstanie. Choć nie ma mieć wiele wspólnego z produkcją Nikolaja Arcela.

Serial “Mroczna Wieża” ma być zdecydowanie bliższy wydarzeniom i realiom z książkowego pierwowzoru, ma trzymać się rządzących tym światem zasad. Co więcej, Amazon ma już upatrzonych odtwórców dwóch głównych ról. W Rolanda Deschaina ma wcielić się aktor Sam Strike (“Nightflyers”, “Leatherface”), z kolei Człowieka w Czerni ma podobno sportretować Jasper Pääkkönen (“Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, “Wikingowie”).

Showrunnerem serialu jest Glen Mazzara (“The Walking Dead”, “Hancock 2”).

Opis “Rolanda”, pierwszego tomu serii:

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży – centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake`a.