Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Mroczne Materie w nowym zwiastunie

Stacje BBC i HBO udostępniły nową wideo zapowiedź nadchodzącego serialowego widowiska „His Dark Materials”, opartego na prozie Philipa Pullmana znaną szerzej jako „Mroczne materie”.

Telewizyjna adaptacja bestsellerowego cyklu, podobnie jak książki, ma koncentrować się na podróży młodej Lyry, która postanawia odnaleźć zaginionego przyjaciela, na skutek czego natrafia na ślady spisku, związanego ze skradzionymi dziećmi i tajemniczym zjawiskiem zwanym Pyłem. Właśnie to odkrycie doprowadzi ją do poznania prawdy o otaczającym ją świecie i wędrówki między wymiarami, gdzie pozna Willa i wraz z nim natrafi na jeszcze większą intrygę, prowadzącą do nieuchronnego starcia między ziemskimi a niebiańskimi siłami.

W obsadzie pierwszego sezonu znaleźli się m.in. James McAvoy (Lord Asriel), Ruth Wilson (Marisa Coulter), Clarke Peters (Dr. Carne), Laura Keen (Lyra Belacqua), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), Ruta Gedmintas (Serafina Pekkala) czy James Cosmo (Farder Coram).

Ogólnoświatową emisją zajmie się HBO, z kolei na terenie Wysp Brytyjskich serial będzie można obejrzeć za sprawą stacji BBC.


Źródło: BBC/YouTube