Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Muminki wracają na ekrany! (wideo)

 

Kultowa animacja, stworzona w oparciu o historie autorstwa Tove i Larsa Janssonów, powraca w nowej odsłonie. Serial powstanie na zlecenie fińskiej firmy produkcyjnej Gutsy Animations i Animation studio Piñata, które zaprezentowały już pierwsze materiały promocyjne produkcji!

Obecnie trwają zaawansowane prace nad nowym serialem animowanym o Muminkach. Każdy z planowanych 13 epizodów pierwszego sezonu ma opierać się na oryginalnej fabule. Za reżyserię i nadzór nad skryptem projektu odpowiada animator Steve Box, a stanowisko producenta zajmuje Marika Makaroff. W projekt zaangażowani są także John Woolley, Nick Ostler oraz Mark Huckerby , a ścieżkę dźwiękową serialu przygotują Pekka Kuusisto i Samuli Kosminen. Nad całością czuwa Sophia Jansson, bratanica Tove, kóra zajmuje stanowisko dyrektora kreatywnego serialu.

Pragną oni stworzyć serial skierowany nie tylko do najmłodszej widowni, który będzie oczywiście zabawny i klimatyczny, ale także prowokujący do myślenia i przyciągnie całą rodzinę. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Włóczykij i pozostali dobrze znani bohaterowie powróca w zupełnie nowej odsłonie.

muminki 3

Seria powstanie przy połączeniu technologii CGI wraz z tradycyjną techniką rysowania ręcznego. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze efekty pracy nad projektem. Premiera została wstępnie zaplanowana na wiosnę 2019 roku.