Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nastolatek też przetrwa apokalipsę!

Netflix opublikował zwiastun nowego serialu, którego akcja będzie osadzona w postapokaliptycznej przyszłości. „Daybreak” powstało na bazie komiksu Briana Ralpha, a sam pierwowzór określany jest „Mad Maxem w ogólniaku”.

„Daybreak” w konwencji czarnej komedii opowiada historię wyrzuconego z liceum siedemnastolatka poszukującego w postapokaliptycznym Glendale w Kalifornii zaginionej dziewczyny. Wspomaga go dwunastoletnia piromanka Angelika i Wesley, niegdyś wandal, obecnie pacyfistyczny samuraj. Razem muszą przemierzać miasto, unikając nie tylko grasujących po ulicach hord zombie, ale też wszelakiej maści złoczyńców i nastoletnich łobuzów.

W obsadzie znajdą się Colin Ford („Kapitan Marvel”), Matthew Broderick („Zaklęta w sokoła”), Krysta Rodriguez („Skok na cnotę”), Cody Kearsley („Riverdale”), Sophie Simnett („Testament mamy”), Gregory Kasyan („Rekiny wojny”),  Alyvia Alyn Lind („Rodzinne rewolucje”) czy Jeanté Godlock.

Seria będzie składać się z dziesięciu epizodów, zaś za stworzenie odpowiedzialni są Aron Eli Coleite („Star Trek: Discovery”) i Brad Peyton („Rampage: Dzika furia”).


Źródło: comingsoon.net