Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nazwa i data premiery platformy VOD Disneya już znana!

Disney opublikował wyniki finansowe za czwarty kwartał roku fiskalnego. Przy tej okazji poznaliśmy nazwę i datę ukazania się największego konkurenta Netfliksa, platformy streamingowej Disney+.

Disney+ i wystartuje już pod koniec 2019 roku. Oznacza to, że z oferty konkurencji znikną bardzo mocne, znane franczyzy należące do Marvela, Pixara czy spod znaku „Gwiezdnych Wojen”. Informacje oficjalne, jak i szereg pogłosek na temat oferty produkcji, jakie powstaną z przeznaczeniem na Disney+ pojawiają się w mediach już od dłuższego czasu. Disney szykuje seriale dla Lokiego (potwierdzony), nowe przygody z uniwersum Monsters Inc., reboot High School Musical (potwierdzony), a nieoficjalne informacje wspominają m.in. o serialach dla Scarlet Witch, Falcona i Zimowego Żołnierza czy Nicka Fury’ego.

Na czwartkowej konferencji CEO Disneya, Bob Iger, pochwalił się, że przychody Disneya z sieci medialnej wzrosły o 9% (łącznie 6 miliardów dolarów). Kwota ta obejmuje wpływy z kanałów telewizyjnych będących własnością Disneya, a dział rozrywki firmy poradził sobie jeszcze lepiej – zanotował wzrost o 50% i osiągnął wartość 2,2 miliarda dolarów.

W 2020 roku Disney przejdzie do twardej ofensywy. Disney+ zaoferuje widzom marki Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic. Klienci mogą zacząć wówczas rezygnować z usług konkurencji na rzecz oferty disnejowskiej platformy VOD. Co interesujące, Disney+ będzie dostępna również w polskiej wersji językowej! Liczymy na to, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na uruchomienie Disney+ w naszym kraju.