Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Neil Gaiman o detalach Amerykańskich Bogów

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni, Starz zaczęło prace nad adaptacją książki Neila Gaimana pt. „Amerykańscy Bogowie”. Gaiman jest równie podekscytowany, co fani, a ostatnio podzielił się z nimi zdjęciem zza kulis tworzenia serii. Teraz postanowił zdradzić kilka ciekawostek odnośnie produkcji.

Temat „Amerykańskich Bogów” wypłynął przy okazji jednego z wywiadów z Gaimanem, kiedy rozmawiano o jego najnowszej książce.

Autor powiedział:

Mam nadzieję, że nauczyłem się trochę z tego, co nie wyszło. To dziwne, bo zwykle starałem się wkładać całe serce i duszę w cokolwiek bym nie robił, ale tym samym chcę pozwolić innym kreować, bawić się tym i dać im działać na własną rękę. Z ostatnią stroną skryptu byłem gotów powiedzieć Bryanowi Fullerowi “Kocham to, kocham to, kocham to”.

Gaiman zdradził też, jak ma się proces tworzenia produkcji:

Zdjęcia trwają od 10 dni, i jedyną rzeczą o jakiej jestem w stanie powiedzieć na pewno, jest to, że “Amerykańscy Bogowie” są jedyni w swoim rodzaju.

Poniżej przypominamy Wam zdjęcie zmieszczone przez Gaimana na Twitterze:

W “Amerykańskich Bogach” pojawią się: Ricky Whittle jako Shadow Moon, Ian McShane jako Mr. Wednesday, Emily Browning jako Laura Moon, Crispin Glover jako Jonathan Tucker, a także Sean Harris, Yetide Badaki i Bruce Langley.

Seria ma zadebiutować w roku 2017.