Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix: Ania, nie Anna – 3. sezon potwierdzony

Netflix i CBC ogłosiły, że powstanie trzeci sezon uwielbianego przez widzów serialu „Ania, nie Anna”!

Za produkcję kolejnego sezonu odpowiadać będą showrunnerka – trzykrotna laureatka nagrody Emmy® – Moira Walley-Becket i producentka wykonawcza Miranda de Pencier. Będzie on trwał aż 10 godzin. Zdjęcia powstaną w Ontario i na Wyspie Księcia Edwarda.

Trzeci sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie kontynuacją opowieści o outsiderce, która wbrew wszystkim przeciwnościom losu, walczy o akceptację, swoje miejsce na ziemi i miłość.

Walley-Becket (Breaking bad, Pot i łzy) i de Pencier (Debiutanci,Między nami seksoholikami) kolejny raz połączą siły, aby znów wciągnąć widzów w świat Ani z Avonlea. Produkcja nowego sezonu rozpocznie się tej zimy, a premiera nowych odcinków odbędzie się jeszcze w 2019 roku.

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych sezonów, kolejna odsłona Ani, nie Anny będzie dalej wytyczała nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 16-letniej bohaterki. Serial Ania, nie Anna będzie w dalszym ciągu opierał się na powieści L. M. Montgomery – kanadyjskiego skarbu i światowego fenomenu. W trzecim sezonie możemy się jednak spodziewać pewnych twórczych zmian. Wyjątkowa energia, intelekt i bujna wyobraźnia głównej bohaterki zmienią rzeczywistość Avonlea. Ania i pozostali bohaterowie przeżyją ekscytujące przygody i będą musieli stawić czoła nowym problemom.

Serial oryginalny Netflix i CBC, „Ania, nie Anna” jest produkowany przez wytwórnię Northwood Entertainment. Jego twórczynią jest Moira Walley-Beckett, a za produkcję wykonawczą odpowiadają Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Debra Hayward i Alison Owen.

Źródło: informacja prasowa